Bibliocamp 2014: krótko i na temat

Wszystkim spotkaniom tegorocznego Bibliocampu, realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, towarzyszy fajny informator. 

Bibliocamp1

Fajny z kilku powodów – przede wszystkim zawiera kilka ciekawych i inspirujących artykułów, związanych z tematami, poruszanymi w tym roku na Bibliocampie. Fajnie jest też wydany, za oprawę graficzną odpowiada bowiem Ewa Piątkowska, trójmiejska projektantka. A poza tym, informator zilustrowany jest portretami autorów tekstów w moim wykonaniu.

Bibliocamp2

Grzegorz D. Stunża, autor portalu edukatormedialny.pl przybliża m.in. swój projekt i tłumaczy, co znaczy być świadomym odbiorcą treści medialnych. W ramach Bibliocampu, razem z Anną Miller, prowadzili warsztaty dla dzieci.

Grzegorz Stunża

Anna Miller

O swoim debiucie pisarskim, wydanym dzięki społecznościowemu finansowaniu, tj. crowdfundingowi, na łamach informatora opowiada Jarosław Kowal. Fotografowanie Jarka było dla mnie dużą radością – jestem w trakcie lektury jego książki „Zły człowiek”.

Jarosław Kowal

Na łamach informatora bardzo ciekawymi uwagami o inicjatywach społecznych dzieli się Grażyna Knitter ze stowarzyszenia „WAGA”. Podczas spotkania z Ewą Kowalską i Marcinem Dybukiem dyskutowała o tym, jak rozkręcić fajny pomysł na działania społeczne i co powoduje, że czyjaś inicjatywa jest naprawdę istotna.

Grażyna Knitter

Przed moim obiektywem stanął też Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego. W specjalnym wywiadzie opowiada o przyszłości bibliotek i o tym, jak powinny się zmieniać.

Paweł Braun

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w Gdańsku, specjalnie dla bibliocampowej publikacji. Zainteresowanych lekturą kieruję TUTAJ >>.